Strona Główna O nas Mapa witryny  
 

>  Zapraszamy na targi Taipei Cycle 2020, 4-7 marca 2020                >  Podsumowanie Tajwańskiej Misji Handlowej w Warszawie 24.10.2019                >  Podsumowanie Tajwańskiej Misji Handlowej z branży Telekomunikacji, Smart City i Infrastruktury IoT                >  Największe targi IT i spotkanie dla startupów w Azji - Computex Taipei 2019                >  Niezwykle udany debiut polskich startupów w strefie InnoVEX podczas targów Computex Taipei 2018!                 >  Zapraszamy na targi Computex Taipei, 5-9 czerwca 2018, drugie największe na świecie targi branży ICT                >  World Congress on Information Technology - WCIT 2017 Taiwan (10-13 września)                
 

Wiadomości
Podsumowanie Tajwańskiej Misji Handlowej w Warszawie 24.10.2019

Warszawa, Regent Warsaw Hotel

24 października 2019

 

                                                                             

 
Taiwan Trade Center, Warsaw
2019-10-29
         

W dniach 24-26 października grupa 31 przedsiębiorców z Tajwanu reprezentujących wiele branż odwiedziła Polskę w celu zbadania możliwości rynkowych w naszym kraju.  W ramach tej wizyty polskie biuro TAITRA, Taiwan Trade Center Warsaw, przy współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowało bezpłatne polsko-tajwańskie spotkania handlowe w hotelu Regent Warsaw Hotel w Warszawie. Spotkania te umożliwiły zainteresowanym firmom bezpośrednie rozmowy z tajwańskimi dostawcami i omówienie potencjalnych możliwości współpracy.

Tajwańscy producenci uczestniczący w Misji reprezentowali następujące branże:  maszynową, elementów złącznych i wyrobów metalowych, części motoryzacyjnych, komponentów elektrotechnicznych, elektroniki konsumenckiej,  tekstyliów i innych.

Polsko-tajwańskie spotkania po raz kolejny zakończyły się sukcesem. Aż 54 polskie firmy wzięły udział w ponad 160 bezpośrednich rozmowach z tajwańskimi partnerami. Wśród uczestników ze strony polskiej znaleźli się czołowi m.in. dystrybutorzy części motoryzacyjnych, dystrybutorzy maszyn oraz komponentów elektrotechnicznych. Część z  tajwańskich firm już w dniu spotkań mogła się pochwalić bardzo owocnymi rezultatami rozmów, m.in. producent inteligentnych rozwiązań do zdalnego sterowania wykorzystujących RF, firma Team Young, podpisała już dwa listy intencyjne.

Dzień po spotkaniach, 25 października, część delegacji odwiedziła Urząd Miasta w Kutnie, gdzie po serdecznym powitaniu przez prezydenta miasta, pana Jacka Boczkaję, wysłuchała prezentacji przygotowanych przez Urząd Miasta, Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną (ŁSSE), oraz przedstawicieli lokalnych firm. Pan Maciej Kostrzewa z Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta oraz pani Agnieszka Sobieszek z Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora przybliżyli tajwańskim przedsiębiorcom lokalne środowisko biznesowe i możliwości zainwestowania w Kutnie. Następnie reprezentanci trzech znakomitych firm zlokalizowanych w Podstrefie Kutno ŁSSE, tj. producenta zabudów specjalnych samochodów użytkowych AMZ – Kutno S.A.; Fabryki Samochodów Osobowych  S.A.,  gdzie trwają zaawansowane prace nad polskim samochodem elektrycznym Vosco S106EV oraz Elektro-System , zajmującej się projektowaniem i wdrażaniem nowoczesnych technik mikroprocesorowych oraz komputerowych systemów automatyki, sterowania i kontroli procesów przemysłowych. Prezentacjom firm towarzyszyło wiele pytań ze strony tajwańskiej delegacji.

Po spotkaniu w Urzędzie Miasta Kutno, grupa z Tajwanu odwiedziła fabryki dwóch firm z Podstrefy Kutno ŁSSE: SKIOLD BL Sp. z o.o. oraz Libner Polska Sp. z o.o. Firma SKIOLD BL Sp. z o.o.  należy do międzynarodowej grupy SKIOLD i zajmuje się  obróbką blachy, obróbką skrawaniem, spawaniem oraz montażem wyrobów gotowych. Libner Polska Sp. z o.o. to założona w 2008 roku w Kutnie fabryka specjalizującej się w konstrukcji innowacyjnych nadwozi plandekowych firmy Libner.

Piątkowe wizyty zakończyły się odwiedzeniem gigamarketu budowlanego Leroy Merlin w  Warszawie przy Alejach Jerozolimskich.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta w Kutnie, firmom SKIOLD BL Sp. z o.o., Libner Polska oraz Leroy Merlin za ugoszczenie naszej delegacji, a także wszystkim z Państwa, którzy wzięli udział w spotkaniach w ramach Tajwańskiej Misji Handlowej i mamy nadzieję, że przyniosą one satysfakcjonujące rezultaty.

Tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia już teraz zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia. Szczegółowe informacje pojawiać się będą na naszej stronie (http://warsaw.taiwantrade.com) i profilu na Facebooku (@TaiwanTradeCenterWarsaw).

Poniżej zdjęcia z wizyty delegacji.

 

 

 




 

 



 

 

 


 


 




 


 

 
(C) Taiwan External Trade Development Council, Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  Powered by
Organized by the Bureau of Foreign Trade (BOFT), Ministry of Economic Affairs of the Republic of China
Implemented by the Taiwan External Trade Development Council (TAITRA)
ul. Emilii Plater 53, 17 piętro,00-113 WarszawaPOLAND
Tel. : +48 (22) 3705210 | Fax : + () | E-mail : warsaw@taitra.org.tw