Print
Taiwan Trade Center, Warsaw
Tajwańska Misja Handlowa Smart City & Circular Economy, 22-23 maja, InterContinental - podsumowanie

W dniach 22 - 23 maja Taiwan Trade Center Warsaw, biuro Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) gościło w Polsce grupę tajwańskich przedsiębiorców z branży Smart City oraz ekonomii zrównoważonego rozwoju. Większość z firm przyjeżdżających do Polski to znane na całym świecie tajwańskie spółki giełdowe:

·         ADVANTECH CO., LTD. www.advantech.com
·         DELTA ELECTRONICS, INC. http://www.deltaww.com 
·         FSP GROUP www.fsp-group.com.tw 
·         LITE-ON TECHNOLOGY CORPORATION https://www.liteon.com
·         NEXCOM INTERNATIONAL CO., LTD. www.nexcom.com
·         OMA-LIGHTING CO., LTD. http://goo.gl/yhgmhj
·         VIVOTEK INC. www.vivotek.com  
 
Taiwan Trade Center, Warsaw
2018-06-20

Firmy tajwańskie promowały swoje najnowsze rozwiązania takie jak: stacje do ładowania pojazdów elektrycznych (EV), inteligentne oświetlenie LED z nowoczesnym systemem sterowania, rozwiązania dla monitoringu miejskiego, systemy zarządzania flotą i mobilnego nadzoru, inwertery solarne, systemy zasilania, rozwiązania i urządzenia automatyki przemysłowej opartej na IPC i systemach embedded wspierające infrastrukturę Smart City, w tym inteligentny transport.

W ramach tej wizyty polskie biuro TAITRA zorganizowało w hotelu InterContinental w Warszawie bezpłatne spotkania handlowe, które umożliwiły zainteresowanym przedsiębiorcom z Polski bezpośrednie rozmowy z tajwańskimi dostawcami i omówienie potencjalnych możliwości współpracy. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem: w 84 spotkaniach biznesowych z tajwańskimi partnerami udział wzięło 31 wiodących polskich firm z branży ICT, smart city, energii odnawialnej oraz integratorzy systemowi. Rozwój zielonych i inteligentnych miast, a także walka z zanieczyszczeniem powietrza to tematy, którym poświęca się obecnie dużo uwagi na całym świecie, w tym w Polsce, co daje pozytywny impuls do rozwoju współpracy w tym zakresie.

Dzień po spotkaniach B2B, 23 maja, delegacja firm tajwańskich odwiedziła firmę T-matic Systems S.A., która jest wiodącym na polskim rynku integratorem systemów Smart Grid i operatorem telematycznym. Firma podzieliła się z delegacją swoim doświadczeniem w realizacji projektów z zakresu inteligentnych sieci i liczników oraz systemów zarządzania infrastrukturą energetyczną dla największych firm energetycznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Następnie firmy udały się do siedziby grupy Cyfrowego Polsatu, największego w Polsce operatora telewizji satelitarnej i wiodącej sieci komórkowej - Plus, gdzie wraz z przedstawicielami różnych spółek z grupy, m.in. Polkomtel, rozmawiały na temat możliwych obszarów współpracy. Grupa Cyfrowy Polsat, która co ciekawe posiada własną produkcję sprzętu telekomunikacyjnego, chce rozwijać swoją działalność również w kierunku innowacyjnych rozwiązań inteligentnego miasta.  

Po południu delegacja przedsiębiorców z Tajwanu spotkała się z przedstawicielami zarządu firmy Qumak S.A., spółki informatyczno-technologicznej, która projektuje i wdraża rozwiązania z dziedziny ICT dla sektora prywatnego i publicznego. Spotkanie dotyczyło głównie rozwiązań Smart City, w realizacji których Qumak ma spore doświadczenie; firma zrealizowała m.in. ITS w Trójmieście (TRISTAR) oraz System Zarządzania Ruchem w Lublinie.

Intensywny dzień wizyt zakończył się spotkaniem w Biurze Infrastruktury m. st. Warszawy. Dyrektor Biura, Pan Leszek Drogosz, przedstawił firmom tajwańskim kierunki rozwoju rozwiązań Smart City wyznaczone przez warszawski ratusz i zapoznał się z rozwiązaniami oferowanymi przez firmy. Spotkanie pomogło nakreślić potencjalne możliwości biznesowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i Biuru Infrastruktury za ugoszczenie naszej delegacji, a także wszystkim z Państwa, którzy wzięli udział w spotkaniach w ramach Tajwańskiej Misji Handlowej. Mamy nadzieję, że przyniosą one satysfakcjonujące rezultaty.

Oprócz Polski delegacja odwiedzała również Estonię oraz Bułgarię. W ramach  całego projektu firmy tajwańskie odbyły 157 indywidualnych spotkań handlowych z 56 firmami, a potencjalne kontrakty handlowe wszystkich firm szacowane są na kwotę 13,35 mln USD.

Tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia już teraz zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia. Szczegółowe informacje pojawiać się będą na naszej stronie (http://warsaw.taiwantrade.com), profilu na Facebooku (@TaiwanTradeCenterWarsaw) oraz LinkedIn (@Taiwan Trade Center Warsaw).

Poniżej zdjęcia z wizyty delegacji.(C) Taiwan External Trade Development Council, Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  Powered by
ul. Emilii Plater 53, 17 piętro,00-113 WarszawaPOLAND
Tel. : +48 (22) 3705210 | Fax : + () | E-mail : warsaw@taitra.org.tw