Print
Taiwan Trade Center, Warsaw
Podsumowanie wizyty Delegacji Energii Odnawialnej i Technologii Środowiskowych
 
Taiwan Trade Center, Warsaw
2019-11-13

W dniach 13-16 listopada br. Polskę odwiedziła Tajwańska Delegacja Energii Odnawialnej i Technologii Środowiskowych. Grupa 9 tajwańskich firm z sektora OZE przyjechała do Polski w celu zbadania możliwości lokalnego rynku OZE i zaprezentowania swoich innowacyjnych technologii.  W ramach wizyty, polskie biuro TAITRA, Taiwan Trade Center Warsaw wraz z Fundacją na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) zorganizowały spotkania B2B z delegatami oraz seminarium tematyczne.

W czwartek, polscy przedsiębiorcy z branży OZE mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z tajwańskimi dostawcami podczas bezpłatnych spotkań handlowych w hotelu Intercontinental w Warszawie. Po spotkaniach indywidualnych, wszyscy zainteresowani wzięli udział w seminarium pt. „Rynek OZE i urządzeń dla poprawy efektywności energetycznej w Polsce”. Prelegenci z PolREFF, Euro-Centrum, PLGBC, Solar Expert oraz Gradis omówili kluczowe tematy związane z energetyką, zrównoważonym budownictwem i zieloną technologią.

Pośród tajwańskich delegatów znaleźli się producenci technologii takich jak: fotowoltaika, magazyny energii, baterie Li-Ion, transformatory, oczyszczanie ścieków i gazów odlotowych, energooszczędna wentylacja przemysłowa, czy oświetlenie LED. Rozwiązania oferowane przez tajwańskie firmy wzbudziły ogromne zainteresowanie ze strony Polskich przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Do udziału zgłosiło się ponad 20 polskich firm i instytucji, co zaowocowało łącznie 50 bezpośrednimi spotkaniami z tajwańskimi producentami. Wśród uczestników ze strony polskiej znaleźli się dystrybutorzy, producenci, a także przedstawiciele instytucji i urzędów miast.

Dzień po spotkaniach B2B i seminarium, 15 listopada, delegacja kontynuowała swoją podróż odwiedzając Katowice. Tajwańscy delegaci mieli możliwość obejrzenia stacji elektroenergetycznej Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Byczyna”. Dzięki zapoznaniu się z budową stacji oraz prezentacji o działalności firmy PSE, tajwańscy przedstawiciele branży energetyki dowiedzieli się, jak funkcjonuje system energetyczny naszym kraju.

Następnie, delegacja udała się do GPP Business Park, gdzie wysłuchaliśmy prezentacji o kompleksowym wykorzystaniu innowacyjnych zielonych technologii w konstrukcji biurowców. Nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne budynki zaprezentowane przez firmę GPP zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach.

Piątkowe wizyty zakończyły się odwiedzeniem targów 4BUILDINGS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowice. Tematyka zrównoważonego budownictwa i przyszłościowych zielonych technologii idealnie wpisała się w zainteresowania delegatów. Jest to sektor, który ma ogromny potencjał rozwojowy w naszym kraju, a inwestycje w tym zakresie stają się coraz bardziej widoczne i ambitne. Oby tak dalej Polsko!

Serdecznie dziękujemy firmom PSE oraz GPP Business Park S.A. za ugoszczenie naszej delegacji w swoich siedzibach, Fundacji FEWE za współorganizację wizyty, prelegentom za interesujące prezentacje, a także wszystkim uczestnikom czwartkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że nawiązane wówczas kontakty zakończą się owocną współpracą, oraz że dzięki temu wydarzeniu, wspólnie przyczynimy się do kontynuacji rozwoju sektora zielonych technologii w Polsce.

Tych, którzy nie mogli być z nami tego dnia, już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia. Szczegółowe informacje pojawiać się będą na naszym Facebooku (@TaiwanTradeCenterWarsaw). Poniżej zdjęcia z listopadowej wizyty delegacji OZE.


(C) Taiwan External Trade Development Council, Wszystkie Prawa Zastrzeżone.  Powered by
ul. Emilii Plater 53, 17 piętro,00-113 WarszawaPOLAND
Tel. : +48 (22) 3705210 | Fax : + () | E-mail : warsaw@taitra.org.tw